Folyóiratok

k

Folyóiratolvasóinkban 3 napilap és több, mint 175 folyóirat várja a látogatókat. A Nemzeti Kulturális Alap támogatásával is számos kulturális, művészi és történelmi folyóirat található polcainkon. Online katalógusunkban a dokumentumtípus Folyóirat-ra történő átállítással kereshetők. Ingyenes regisztrációt követően bárki helyben olvashatja az időszaki kiadványainkat, beiratkozott olvasóinknak lehetősége van kölcsönzésre, melynek feltételeit a Könyvtárhasználati szabályzat tartalmazza.  A bekötött és tartósan megőrzött folyóiratok a könyvtáros segítségével érhetők el. A hatályos jogszabályoknak megfelelően kérésre a könyvtáros fénymásolatot, ill. digitális másolatot készít, melynek költségeit a Könyvtári szolgáltatások díjai táblázat tartalmazza.