Kölcsönzés

A könyvtár dokumentumainak arra rendelt részét beiratkozott olvasóinak kölcsönadhatja. A kölcsönzési határidő, valamint az egyszerre kikölcsönözhető dokumentumok száma dokumentumtípusonként eltérő.

Kölcsönzési határidők:

Könyv: 4 hét

Folyóirat: 3 nap
Hangoskönyv (CD): 3 nap
DVD, zenei CD: 3 nap
Hanglemez (bakelit): 4 hét

Az olvasónál egyszerre 15 db könyvtári egység lehet kölcsönzés alatt, ebből pedig max. 10 db. lehet a könyv.

A könyvek kölcsönzési határideje két alkalommal hosszabbítható, amely történhet személyesen, e-mailben, telefonon, ill. a könyvtár honlapján. A dokumentumok kölcsönzési határideje akkor hosszabbítható meg, ha arra előjegyzést nem vettek fel.

A kölcsönzési határidő lejárta után visszahozott dokumentumokért a könyvtár késedelmi díjat számol fel.

Elveszett dokumentumok:

Ha az olvasó az általa kölcsönzött dokumentumot elvesztette vagy megrongálta, köteles
kártérítést fizetnie. A kártérítés módját a könyvtár használati szabályzata tartalmazza.